Krata zgrzewana – wytrzymała krata pomostowa

Kraty pomostowe - zgrzewane

Kraty pomostowe zgrzewane, podobnie jak kraty wciskane, mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

  • Nasze kraty mogą mieć „oczko” (typowy rozstaw płaskowników): 34 x 38 mm (i kombinacje tych wymiarów).
  • Jako płaskownik nośny używany jest płaskownik o wymiarach: 25x2 mm, 25x3 mm, 30x2 mm, 30x3 mm, 40x2 mm, 40x3 mm, 40x4 mm.
  • Pręt poprzeczny to pręt ryflowany o średnicy: 4,8 – 5,2 mm.
  • Standardowo używany materiał to stal czarna w gatunku S235JR. Kraty posiadają obramowania, zgodnie z wymogami klienta.
  • Maksymalne wymiary kraty pomostowej zgrzewanej: 6100x1000 mm.

 

Nasze kraty pomostowe – zgodnie z wymogiem klienta – mogą być ocynkowane ogniowo, co uodparnia je na działanie czynników pogodowych. Kraty zgrzewane ocynkowane są dobrze zabezpieczone przed korozją i promieniowaniem UV.

Ryflowanie pręta poprzecznego daje dodatkowo efekt antypoślizgowy. Oprócz pełnych krat, produkujemy również stopnie podestowe (schody) wykonane tą techniką.
 

Wyprodukowane w Polsce, w Mysłowicach.

 

Kraty zgrzewane – wielofunkcyjne i stabilne konstrukcje

Kraty zgrzewane zbudowane są z płaskowników nośnych i wypełniających prętów poprzecznych. Stalowe płaskowniki nośne - w przeciwieństwie do krat wciskanych - nie są uprzednio nacinane by wprowadzić pręty poprzeczne. W procesie automatycznego zgrzewania oporowego, pręty poprzeczne są zgrzewane z płaskownikami nośnymi. Takie połączenie obu prętów daje dużą stabilność całej konstrukcji. Na życzenie klienta, możliwe jest ocynkowanie ogniowe kraty zgrzewanej.

Produkowane przez nas kraty mogą mieć różne kształty, zgodnie w wymogami klienta. Mają one zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu i życia codziennego. Krata zgrzewana nadaje się na: pomosty, kładki, najazdy/zjazdy, platformy, mosty, podesty, balustrady,  schody, kratki zabezpieczające, itp.

 

Wysokiej jakości krata zgrzewana od Dumat​

Jesteśmy jednym z czołowych producentów krat zgrzewanych z płaskowników nośnych i wypełniających prętów poprzecznych. Od lat dostarczamy sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań na rynek, a nasza oferta obejmuje różnego rodzaju kraty spawane z płaskownika, które dodatkowo dopasowujemy do potrzeb naszych Klientów. W procesie produkcji wykorzystujemy nie tylko nasze blisko trzydziestoletnie doświadczenie, ale także nowe technologie, dzięki czemu każda nasza krata pomostowa odznacza się wysoką jakością. 

Kluczowy jest również dobór odpowiednich materiałów, które maja wpływ na wytrzymałość, solidność oraz trwałość krat pomostowych. Dzięki temu nasze zgrzewane kraty i wszystkie składające się na nie płaskowniki i pręty mogą być wykorzystywane nawet w najbardziej wymagających miejscach, ponieważ będą odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zastosowanie krat pomostowych z płaskownikami nośnymi obejmuje m.in. pomosty, schody, rampy i podesty, podjazdy dla różnego rodzaju wózków i zakrycia studzienek, a także elementy stropów, elementy małej architektury oraz ogrodzenia. Jak więc widać wysokiej jakości krata zgrzewana z zastosowaniem płaskownika nośnego będzie niezbędna w wielu miejscach.

 

Sprawdzony producent krat zgrzewanych – Dumat

Działamy na rynku już od 1991 roku. Posiadamy rozbudowany park maszynowy wraz z własną linią do produkcji krat zgrzewanych. Dzięki temu możemy wytwarzać kraty na czas i w konkurencyjnych cenach – nawet dla najbardziej wymagających klientów. Kraty stalowe wykonujemy na wymiar, z dbałością o najmniejsze detale.

 

Oprócz krat zgrzewanych, produkujemy również kraty prasowane (wciskane).

Zapraszamy do kontaktu.